Cumartesi, Temmuz 20

Papa Francis uyardı: “Demokrasi iyi durumda değil”

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

İtalya’nın Trieste kentinde binlerce kişiye seslenen Papa Francis, “Dürüst olalım, bugün dünyada demokrasinin durumu iyi değil” dedi.

REKLAM

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, bu yıl krizdeki demokrasi sorununu ele alan İtalyan Katoliklerinin 50. Sosyal Haftasını kutlamak için kuzey İtalya’nın Trieste şehrini ziyaret etti.

Pazar günü ziyaret kapsamında Genel Kongre Merkezi’ne giden Katolik Kilisesi lideri, küresel demokrasinin durumu ve işleyişine ilişkin bir konuşma yaptı.

Papa Francis, Piazza dell’Unità d’Italia’da toplanan 8.500 kişiye hitaben yaptığı konuşmada, “Dürüst olalım, bugün dünyada demokrasinin durumu iyi değil.” dedi.

“Seçmen sayısının azlığından endişe duyuyorum” diye devam eden Papa, herkesin kendini ifade etmesine ve demokratik sürece katılmasına olanak tanıyan koşulların yaratılmasının öneminin altını çizdi.

“Kayıtsızlık demokrasinin kanseridir, katılım eksikliğidir” diye ekledi.

Papa ayrıca Ukrayna’da, Filistin’de, Sudan’da, Myanmar’da ve savaşın olduğu her yerde barış için dua etme ve barış için çalışma taahhüdünün yenilenmesi çağrısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber