Cumartesi, Temmuz 20

Kabine bugün toplanacak: Emekliler ve terörle mücadele gündemde

Cumhurbaşkanlığı kabinesi yoğun bir gündemle toplanacak. Beştepe’deki toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edecek.


Emeklilik Yönetmeliği

Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisi hükümetten yeni zam haberini bekliyor. En düşük emekli maaşına ilişkin düzenlemeye yönelik Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın koordinasyonunda ilgili bakanlıkların yürüttüğü çalışmalar kabine toplantısının gündemine gelecek. Yakın zamanda Meclis’e sunulması beklenen düzenlemenin kesinleşmesi bekleniyor.

Enflasyon ve fiyat manipülasyonuyla mücadeleye yönelik alınacak ilave tedbirler de Bakanlar Kurulu’nda görüşülecek. Merkez Bankası’nın parasal sıkılaştırmasının piyasalara etkisi ve son rezerv durumu değerlendirilecek.


Terörle Mücadele

Toplantı gündeminin bir diğer maddesi ise Türkiye’nin terörle mücadele operasyonlarına ilişkin. Bu bağlamda İstanbul’daki güvenlik zirvesinin kararları da Bakanlar Kurulu’nda görüşülecek. PKK terör örgütüne yönelik Suriye, Kuzey Irak ve ülkede devam eden operasyonlar ele alınacak.

Kabine masasında ayrıca İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları, Türkiye’nin Gazze’de ateşkes sağlamaya yönelik diplomatik girişimleri ve Kızıldeniz’deki gerginlik de yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber