Güncel Haberler

Eski İsrail İstihbarat Başkanı: Özgürlüğümü elde etmek için İsrail’e karşı savaşırdım

Ayalon, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin ABC News Australia’ya açıklamalarda bulundu.

İsrail saldırıları altındaki Filistinlilerin durumuna ilişkin soruyu yanıtlayan Ayalon, şunları söyledi: “Özgürlük hayali kuran ama bunu göremeyen insanların hayatı. “İstesek de beğenmesek de milyonlarca insanın hayatını kontrol ediyoruz.” dedi.

Ayalon: “Gazze’de ya da işgal altındaki Batı Şeria’da yaşayan bir Filistinli olsaydınız İsrail’e bakış açınız ne olurdu?” “Özgürlüğümü kazanmak için İsrail’le savaşırım.” “Özgürlüğüme ulaşmak için her şeyi yaparım” diye yanıtladı.


“Onları terörist olarak görüyorum”

Aşırı sağcı İsrail Maliye Bakanı Bezalel Smotrich ve Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir’in ne kadar güçlü olduğu ve iki bakan hakkındaki görüşleri sorulan Ayalon, “Onları terörist olarak görüyorum. “İsrail toplumunun küçük bir bölümünü temsil ediyorlar ama güçlerini koalisyon sistemimizden alıyorlar.” değerlendirmesini yaptı.

Ayalon, iki İsrailli bakanı “terörist” olarak adlandırıp adlandırmadığı yönündeki ikinci soruya ise “Elbette öyleler” yanıtını verdi. o cevapladı.

Gazeteci, İsrail’in neden bu kadar çok çocuğu öldürmeye ihtiyaç duyduğunu anlamadığını söyleyince Ayalon, “Buna ihtiyacımız yok” diyerek, “Hamas’ın siviller arasında yer edindiğini” iddia etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu