Cumartesi, Temmuz 20

ABD’li yatırım gurusu: Türkiye doğru adımlar atıyor


Uluslararası piyasalarda “yatırım gurusu” olarak bilinen Amerikalı yatırımcı ve finans uzmanı Jim Rogers, Türkiye’nin ekonomi politikasını değiştirdiğini ve birçok uluslararası yatırımcının bunu takip ettiğini belirterek, “Yabancı yatırımcılar dönecek ama zaman alacak. Eğer Türkiye şimdi doğru adımları atarsa, “Çok güzel bir yatırım olur” dedi.

AA muhabirinin Türkiye ekonomisindeki gelişmelere ilişkin sorularını yanıtlayan Rogers, hayatının farklı dönemlerinde Türk varlıklarına birkaç kez yatırım yaptığını ancak şu anda herhangi bir Türk varlığına yatırımı olmadığını açıkladı.

Bir süredir Türkiye pazarını takip etmediği için herhangi bir yatırımının olmadığını belirten Rogers, şöyle devam etti:

“Fakat belki de baştan başlamam gerekiyor (Türk varlıklarına yatırım yapmak). Türkiye ekonomi politikalarını değiştirdikçe yabancı yatırımcılar geri dönecek, ancak birçok uluslararası yatırımcı Türkiye’nin ekonomiye adım attığı şu anda ne yaptığına bakıyor. Avantaj makul adımlarla yatırımcılara geri dönecektir.” “Türkiye şimdi doğru adımları atarsa ​​çok güzel bir yatırım olur.”

Yatırımcıların düzenleme ve reformların uygulandığını görmek istediklerini ve bu nedenle atılan adımları yakından takip ettiklerini belirten Rogers, “Artık Türkiye pazarına tekrar bakmam gerektiğini biliyorum. Ben ve diğer yatırımcılar Türkiye pazarına yeniden yatırım yapmaya başlamalıyız.” değerlendirmesini yaptı.

“Amerikan varlıklarından uzaklaştım, Çin varlıkları çok ucuz”

ABD ve Çin hisse senetlerini değerlendiren Rogers, ABD hisse senetlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu ve daha da yükselebileceğini belirterek, şunları kaydetti: “Fakat bir hisse senedi çok yüksek olduğunda, enflasyon, faiz gibi sorunlar yaşanmaya başladığında hisselerden uzaklaşıyorsunuz. Yani hisse senetlerinden uzaklaşıyorsunuz.” Ayrıldım.” dedi.

Ciddi konut sorunu yaşayan ve halen Kovid-19 salgınının etkilerini yaşayan Çin’de varlıkların ucuz olduğunu söyleyen Rogers, “Şu anda Çin ucuz, piyasa düşük. Ben piyasayı düşük görmek yerine düşük görmeyi tercih ederim” dedi. daha yüksek.” dedi.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber