Güncel Haberler

Yunanistan’ın Türk vatandaşlarına ekspres vize uygulaması 5 Ege adasında başladı

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Türk vatandaşlarına bazı Ege adalarını ziyaret etmeleri için ekspres vize verilmesi uygulamasına 30 Mart’tan itibaren Kos (Kos), Midilli (Lesvos), Midilli (Midilli), Rodos, Samos (Samos) ve Sakız Adası.

Programa dahil edilecek diğer 5 ada için başvurular kısa süre içinde başlayacak: Leros (Leros), Limni (Limnos), Kelemez (Kalimnos), Meis (Kastelorizo) ve Symi (Simi).

Ekspres vizeden yararlanmak isteyen Türk ziyaretçilerin gerekli belgeleri ve başvuru formunu Yunan makamlarına teslim etmeleri gerekmektedir. Adaya sınır geçişlerinde gerekli evraklar yetkili birimlere teslim edilmektedir ancak girişte beklememek adına evrakların ziyaret öncesinde adalar ile Türkiye arasında feribot seferleri düzenleyen seyahat acentalarına teslim edilmesi tavsiye edilmektedir.

Adaya yapılacak her ziyaret için Yunan makamları tarafından 1 ile 7 gün arası geçerli vize düzenlenecektir. Ekspres Ada Vizeleri yalnızca bu adalar için geçerli olacak ve Yunanistan’ın başka bir bölgesine geçişte kullanılamaz.

Tek ziyaret için geçerli olacak vizenin ücreti ise 60 euro olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu