Cumartesi, Temmuz 20

Özel’den mesleği bırakan Yarkadaş’a çağrı: Kararını yeniden değerlendirmeli

CHP’deki değişimin ardından TV100.com yazarı ve gazeteci Barış Yarkadaş, seçimler öncesinde verdiği “söz” nedeniyle meslekten ayrıldığını duyurdu.

Canlı, “Ben kamuoyuna verdiğim sözü tutuyorum. Saat 23.49’da söz verdiğim gibi aktif gazeteciliği bırakacağım.” diyen Yarkadaş gözyaşlarını tutamadı.

Yarkadaş’ın açıklamalarının ardından CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda partinin yeni genel başkanı seçilen Özgür Özel’den olağanüstü bir açıklama geldi.

ÖZEL’DEN ‘MESLEĞE DÖNÜŞ’ DEMİŞTİ

Özel, Barış Yarkadaş’ın başarısı nedeniyle gazeteciliği bırakmasının doğru olmadığını belirterek, Yarkadaş’ın gazeteciliğe devam etmesini istedi.

Özel’in açıklaması şöyle:

Başarılarımdan birinin bir gazetecinin profesyonel hayatına mal olmasının doğru olacağını düşünmüyorum.

Barış Yarkadaş, daha önceki mecliste birlikte milletvekilliği yaptığım bir arkadaşım.

Geçmişte bana karşı olmasına ve gazetecilik sınırlarını aşan yorumlar yapmasına rağmen, delegelerimize ve kamuoyuna geçmişe dair herhangi bir kırgınlık taşımayacağıma dair söz verdim. Benim sözüm benim sözümdür.

Barış Yarkadaş’ın kararını tekrar gözden geçirmesi gerektiğini düşünüyorum, bu konuyla ilgili yarın kendisini arayacağım.

NE OLDU?

TV 100’de yayınlanan Kübra Par programında CHP kurultayı hakkında iddialı açıklamalarda bulunan Yarkadaş, “Özgür Özel seçimleri kazanırsa mesleği bırakacağım.” Par’ın “Çok hırslıydı” sözlerine karşılık Yarkadaş, “Yemin ederim mesleği bırakacağım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber