Perşembe, Temmuz 18

Microsoft’tan yapay zeka adımı: Çipini tanıttı, piyasaya sürüyor!

Şirketten yapılan açıklamada, Microsoft mühendislerinin yıllar süren çok aşamalı çalışmalarının ardından iki özel çipten oluşan entegre bir sistemin geliştirildiği bildirildi.

“MICROSOFT AZURE MAIA AI HIZLANDIRIC” VE “CPU ARM-MICROSOFT AZURE COBALT”

Açıklamada, bu yongalardan ilkinin yapay zeka ve üretken yapay zeka görevleri için optimize edilmiş “Microsoft Azure Maia AI Accelerator”, diğerinin ise genel programlama işlemlerini yürütmek üzere tasarlanmış Arm tabanlı işlemci “Arm-Microsoft Azure Cobalt CPU” olduğu belirtildi. Microsoft Bulut.

Basın bülteninde, söz konusu çiplerin, Microsoft’un sıfırdan tasarlanmış, iç ve müşteri iş yükleri dikkate alınarak optimize edilmiş altyapı sistemleri sunabilmesi için yapbozun son parçasını temsil ettiği vurgulanıyor.

Açıklamada çiplerin önümüzdeki yılın başlarında şirketin veri merkezlerine dağıtılmaya başlanacağı ve bunların başlangıçta şirketin Microsoft Copilot veya Azure OpenAI Service gibi hizmetlerine güç vereceği söylendi.

Açıklamada ayrıca, verimli, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir çip bilgi işlem gücüne yönelik artan talebin yanı sıra bulut ve yapay zeka alanındaki en son gelişmelerden yararlanmak isteyen müşterilerin ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmak için endüstri ortaklarının genişleyen ürün yelpazesine katılacağı da belirtiliyor. . (AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kürt böreği mi, küt böreği mi?  Parlamentoya damgasını vurduKürt böreği mi, küt böreği mi? Parlamentoya damgasını vurdu
Araç sahibine ulaşamayınca ilginç bir çözüm buldular!Araç sahibine ulaşamayınca ilginç bir çözüm buldular!
Lastik patladı, facia önlendi: 27 yaralıLastik patladı, facia önlendi: 27 yaralı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış - Antalya Haber
marsbahis giriş