Cumartesi, Temmuz 20

İşte İzmir’in “Fark Yaratan Muhtarları” – GÜNDEM

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Fark Yaratan Muhtarlar” etkinliği kapsamında bu yıl ödüle layık görülen muhtarlar belli oldu. Ödül töreninde hazır bulunan Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Şehrimizi hep birlikte çok daha güvenli, daha huzurlu bir yaşamla buluşturacağımıza tüm kalbimle inanıyorum.” İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehrin mahallelerini uyumlu, samimi, neşeli ve bereketli bir yaşamla buluşturmayı amaçlıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Şükran Nurlu, Ertuğrul Tugay, İzmir Belediye Başkanı Suphi Şahin Büyükşehir Belediyesi’nin Fuar İzmir’de düzenlediği ödül törenine belediye bürokratları, şehrin çeşitli ilçelerinden 1.200’ü aşkın başkan, sivil toplum kuruluşu, oda ve dernek başkanları ve temsilcileri katıldı. Muhtarlara İlk İzmir Şehir Kartı
Konuşmasına liderlere “Sizleri çok özledim” diyerek başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, başta belediye hizmetleri olmak üzere İzmirlilerin tüm harcamalarını kullanabilecekleri İzmir Şehir Kart’ın duyurusunu yaptı. Dünya çapında bankacılık ve satın alma hizmetleri ilk olarak 1.293 kişiye dağıtılacak. Başkan Soyer, “Biz ancak iyilikle rekabet edebiliriz. Muhtarlarımız kimseyle konuşmadan, “bir elin verdiğini karşı tarafa göstermeden” İzmir’de görev yapıyor. Sizlerin yarattığı bu eserlerin değerinin daha çok bilinmesini ve yaptıklarınızı tüm İzmir’in bilmesini istiyoruz. Bu nedenle Fark Yaratan Muhtarlar Ödülü’nü başlattık. Geçen yıl başlattığımız bu hareketin bugün daha da büyüdüğünü görmek bizim için onurdur. Geçtiğimiz Eylül ayında sunduğumuz İzmir Şehir Kartını bu yılki ödül töreninde muhtarlarımıza da veriyoruz. İlk kullanıcı siz olacaksınız. İzmir Şehir Kart projemizi sadece toplu taşımada değil, banka kartlarıyla aynı mantıkla çalışan bir “mobil cüzdan” olarak İzmirlilere hizmet vermek için oluşturduk. “Belediye hizmetleri, internet alışverişleri ve para transferleri başta olmak üzere tüm harcamalarınızda kullanılacak İzmir Şehir Kart, tüm muhtarlarımıza hayırlı ve uğurlu olacaktır” dedi.“Sevgi dolu bir gülümsemenin çözemeyeceği sorun yoktur”
Birlikte çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Tunç Soyer, şöyle konuştu: “Her zaman söylediğim gibi sizler benim en büyük rehberimsiniz ve sizin için yapabileceğimiz çok az şey var. Çünkü vatandaşlarımızın hayattaki ihtiyaçlarını en iyi bilen, onların sorunlarına razı olan sizsiniz. Hep birlikte şehrimizi çok daha güvenli, daha huzurlu bir yaşama kavuşturacağımıza tüm kalbimle inanıyorum” dedi. Seçildiğinde ilk olarak Kiraz’ın Dokuzlar köyüne giderek en az oy aldığını hatırlatan Başkan Soyer, şöyle konuştu: “Sıcak bir gülümseme ve birbirlerini tüm kalbimle dinlemeleri dışında hiçbir sorun yok. çözemez. Nisan 2019’dan bu yana en merkezi mahalleden en ücra köylere kadar şehrimizde görev yapan 1.293 liderin her biriyle tanışmaya, konuşmaya ve dinlemeye çalıştım. Çünkü bizim için siyaset hayatı iyileştirme sanatıdır” dedi.“Şehrimizde uyumun yeşermesini sağlıyoruz”
Mahalle sorunlarına hızlı çözüm bulmak amacıyla kurulan, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin her birim ve şirketinden temsilcilerin yer aldığı Acil Çözüm Ekibi’ni kurduklarını hatırlatan Soyer, şöyle konuştu: Ayağınıza taş değmesin. Demokrasinin temeli sizlersiniz. Bu şehrin ortak aklı ve ortak vicdanısınız. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında başşeflik kurumuna büyük sorumluluklar düşmektedir. Asla eskimiş bir düzeni sürdüremiyoruz. Hayattan kopuk bir yönetim anlayışıyla hareket edemeyiz. İzmir’de hiçbir zaman kısayollara başvurmadık. Liderlerimizle birlikte hayatın her anında ve her evresinde fark yaratmak için çalışıyoruz. “Yapıyoruz. Şehrimizde ahengi büyütelim” dedi.“Bu gece İzmir’de demokrasinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor”
Konak Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Ayşin Eker, şunları söyledi: “Bu akşam hepimiz buluştuk, Tunç Soyer sayesinde çok teşekkür ederiz. Birbirimizi özledik. Her zaman yanımızdasınız, çok teşekkür ederim” dedi. Çiğli Egekent Mahalle Muhtarı Müge Kaplan, “Şehrimizin yüzlerce ileri geleninin bir araya geldiği bu anlamlı gece, İzmir’de demokrasinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.”

4 kategoride ödüller sahiplerini buldu
Fark Yaratan Muhtarlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Döngüsel Kültür” stratejisi doğrultusunda dört kategoride ödül aldı. Konak Millet “Karşılıklı uyum” kategorisinde Mahalle Muhtarı Şener Doğan, Çiğli İzkent “Doğayla Uyum” kategorisinde Mahalle Muhtarı Hatice Karaağaçlıgil, Karabağlar Aşık Veysel “Uyum” kategorisinde Mahalle Muhtarı Ahmet Tuna Değişimle” yarışmasında Konak Konak Mahalle Müdürü Tamer Yıldırım, “Geçmişimizle Uyum” kategorisinde ödül aldı.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber