Perşembe, Temmuz 18

Faydaları saymakla bitmiyor! Kendi ayrı kabuğu ayrı faydalı, grip ve soğuk algınlığı yaşayanların imdadına yetişiyor

Kasım ayının gelmesiyle birlikte grip ve soğuk algınlığına yakalananların sayısı da artmaya başladı. Uzmanlar kış mevsimine işaret ederek hasta sayısında artış olabileceğini söylüyor. Grip, tansiyon, kabızlık gibi birçok sağlık sorununa karşı etkili sonuçlar sağlayan ayvaya uzmanlar dikkat çekti ve uyarılarda bulundu.

VÜCUDU KORUYOR VE HATALARI ÖNLÜYOR!

Antioksidanlar arasında sayılan tüm vitaminleri bünyesinde barındıran ayva, vücudu toksinlerden koruyan bir kalkan görevi görüyor. Ayva bu özelliği ile çeşitli hastalıklara neden olan serbest radikalleri bloke eder ve vücudu oksidatif hastalıklardan koruyarak yorgunluğun önüne geçer.

A2

C VİTAMİNİ Açısından ZENGİNDİR

İçerdiği C vitamini nedeniyle kışın bol miktarda tüketilmesi gereken meyveler arasındadır. Bir büyük ayva günlük C vitamini ihtiyacımızın neredeyse yarısını karşılamaya yetiyor.

A3

METABOLİZMA ÇALIŞIYOR!

Ayva içerdiği lifler sayesinde sindirim sistemini düzenler ve kabızlık sorunu yaşayanlara yardımcı olur. Aynı zamanda ayva ishale iyi gelir, suda çözünen ve çözünmeyen besin lifleri ishal durumunda dışkıyı katılaştırarak, kabızlık durumunda ise yumuşatarak vücuttan atılmasını sağlar.

A4

KOLESTEROLÜN DÜŞÜRÜLMESİNİ SAĞLAR

Ayva tüketildiği anda kolesterolü dengeler. Bunun dışında damar sağlığını da etkileyerek damar tıkanıklıklarını önler. Bu bakımdan ayvanın kendisini yiyebileceğiniz gibi çayını da içebilirsiniz.

A5

HEMOROİD GİBİ HASTALIKLARDAN ZAYIF OLANLAR İÇİN MÜKEMMEL

Yukarıda sayılan faydalarının yanı sıra vücuda yeterli miktarda besin lifi sağladığı için bağırsakları korur ve hemoroid gibi hastalıkların görülme sıklığını azaltır.

A6

TANSİYON SORUNU OLANLAR MUTLAKA TÜKETMELİ!

Potasyum açısından zengin gıdaların tüketilmesi kan basıncı seviyelerinin kontrol altında tutulmasına yardımcı olur. Ayva aynı zamanda potasyum açısından da zengin meyveler arasındadır. 1 orta boy ayva ortalama 181 mg içerir. Potasyum içerir ve bu miktar günlük potasyum ihtiyacının %5’ine karşılık gelir.

A7

BÖBREK SAĞLIĞINI KORUR

Ayvanın içerdiği maddeler böbrek sağlığının korunmasında da önemli etkiye sahiptir. Potasyum içeren ayva böbrek sağlığına olumlu etkileriyle cevap verir.

A8

EKLEM AĞRISINI ÖNLER

İçerisinde bulunan enzimler ve bileşenler doğal bir ağrı kesicidir. Bunun için ayva dilimlerini ağrıyan eklem bölgelerine sürerek ağrıyı hafifletebilirsiniz.

A9

İNTİHARLI ÖKSÜRÜK SORUNUNU ORTADAN KALDIRIN!

Ayrıca taze sıkılmış ayva suyu veya ayva çayı ile tüketildiğinde göğsü yumuşatır ve öksürüğe iyi gelir. Yatmadan önce tüketmek özellikle faydalı olacaktır.

Günün önemli manşetleri
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Instagram çöktü mü?  Kullanıcı raporları geliyorInstagram çöktü mü? Kullanıcı raporları geliyor
Gazeteci Cengiz Erdinç tutuklandıGazeteci Cengiz Erdinç tutuklandı
Dilan ve Engin Polat operasyonunda yeni gelişme!  El konulan lüks araçlar İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'nde sergilendiDilan ve Engin Polat operasyonunda yeni gelişme! El konulan lüks araçlar İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nde sergilendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış - Antalya Haber
marsbahis giriş