Cumartesi, Temmuz 20

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muhalefete TOGG ve KAAN tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İnovasyon Haftası açılış töreninde konuştu. Muhalefetin yeniliklere yaklaşımının iyi niyetli olmadığını belirten Erdoğan, şöyle konuştu: “İlk elektrikli aracımız TOGG bir başarı hikayesidir, muhalefet TOGG’u hedef tahtasına koydu. 12 binden fazla TOGG’un sokaklarımızı süslediğini söylediler’ Yurt dışından geldiler.” Şimdi aynı yalanı milli savaş uçakları için de söylüyorlar.” “Kaan lehine söylüyorlar” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar;

İnovalig’de şu ana kadar 89 farklı firmayı ödüllendirdik. Geçtiğimiz yıl ödüllü firmalarımızın toplam ihracatı 19 milyar dolara ulaştı. TİM’in çalışmalarına ve projelerine her zaman destek olduk. Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerine salgın dönemi dışında her zaman bizzat katılarak destek olduk. Hem yurt içinde hem de yurt dışında sizler için yol açmaya çalıştık. Bizim öncelikli gündemimiz her zaman sizin sorununuzdur.

ÖZEL PASAPORT KAMESİ KOLAYLIĞI

Karşılıklı yatırımın teşvikinden çifte vergilendirmenin önlenmesine kadar sizi teşvik edecek işlere liderlik ediyoruz. İhracatçılarımıza sunduğumuz hizmetlerden biri de özel damgalı pasaporttur. Müşterilerinizle vize beklemeden iletişime geçebilmeniz için bu düzenlemeyi hayata geçirdik. 35 bin ihracatçıya özel damgalı pasaport dağıttık.

TÜRKİYE, OECD ÜLKELERİ ARASINDA 3’ÜNCÜ SIRADA

Eximbank, 19,6 milyar dolar kredi, toplam 45 milyar dolar destek sağladı. Devlet yardımlarının toplam tutarı 8 milyar TL’ye ulaştı. İhracatçılarımızın kendilerine sunulan her türlü desteği hak ettiğini görmekten mutluluk duyuyoruz. Ülkemiz geçen yıl 254,2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Bu artış oranıyla Türkiye, OECD ülkeleri arasında en hızlı büyüyen üçüncü ülke konumuna geldi.

277bbc8c75a9c28369b6fb582130092b

‘İHRACATTA KALİTENİN ARTIRILMASINA ODAKLANMAMIZ GEREKİYOR’

İhracatın rakamsal olarak artması kuşkusuz önemli ama bundan sonra Türkiye olarak odaklanmamız gereken şey, ihracatın kalitesinin artırılmasıdır. İHA ve SİHA’larda yakaladığımız başarıyı füzelere, gemilere, zırhlı araçlara, kameralara, hava savunma sistemlerine ve elektronik harp sistemlerine taşımak istiyoruz.

TOGG VE KAAN’IN MUHALEFETE TEPKİ

Türkiye’yi yalnızlaştırmaya, kendi sınırları içine hapsetmeye yönelik söylemlerin iyi niyetli olduğuna inanmıyoruz. İlk elektrikli aracımız TOGG bir başarı hikayesi, muhalefet TOGG’u hedef tahtasına koydu. Sokaklarımızı süsleyen 12 bini aşkın TOGG’a “Yurt dışından geldiler” dediler. Şimdi aynı yalanı milli savaş uçağı “KAAN” için de söylüyorlar.

Hükümet olarak inovasyon konusuna çok önem verdik. Yenilik iddialarımızın asılsız olmadığını ortaya koyduk. Yüzyıl Türkiyesi hedefiyle çıktığımız bu kutlu yolda kendimize belirlediğimiz hedefe ulaşmak için daha çok çalışmaktan başka çaremiz yok.

Günün önemli manşetleri
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Akşener'le birbiri ardına buluştular!  İlk açıklama geldiAkşener’le birbiri ardına buluştular! İlk açıklama geldi
Bonusun kapsamı genişletildi: Emekliler de yararlanabilecekBonusun kapsamı genişletildi: Emekliler de yararlanabilecek
Karnının şişmesi şikayetiyle oradan ayrıldı ve vücudundan çıkanlar onu şok etti.Karnının şişmesi şikayetiyle oradan ayrıldı ve vücudundan çıkanlar onu şok etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber